top of page

About

O MĚ
Zdravím Vás, vítejte na mé stránce. Zajímá Vás, kdo vlastně jsem? 
Prozradím Vám tedy něco málo o sobě.

Jmenují se Miroslav Valha a pocházím z Jižních Čech. Narodil jsem se ve městě obkrouženém smyčkou řeky Vltavy, plnou úzkých křivolakých uliček a tajemných zákoutí s magickou atmosférou. Ve městě, které má své čestné místo mezi památkami UNESCO. Ano, je to Český Krumlov. A přesto, že již bydlím jinde, zůstane navždy v mém srdci jako město, kde jsem strávil spoustu krásných let. 

Nyní žiji v malé malebné vesničce Malšín, obklopené lesy, rybníčky, loukami… přírodou, kterou miluji. A i když je kolem domečku, který jsem si tu postavil stále co dělat, najdu si čas a vyrazím s kamarády na kolo nebo v zimě na lyže, jak jinak, vždyť sjezdovky i „bílou stopu“ mám odtud kousíček.

Svá studentská léta jsem si opravdu užil v Nových Hradech na Střední zemědělské škole. Potom jsem chvilku pracoval a už v rámci svých pracovních povinností jsem vystudoval Univerzitu Tomáše Bati v Brně. Z každé školy jsem si odnesl spoustu zkušeností, informací, z každé jsem si do života vzal plno důležitých poznatků, ale ničemu z toho jsem se pořádně nikdy naplno nevěnoval. Život a práce mě odvály trochu jiným směrem. 

Své zkušenosti se snažím zúročit jako realitní makléř. Je to práce náročná na čas, ale zároveň … je to o setkávání s lidmi, o tom si s nimi popovídat, ukázat jim možnosti, pomoci jim. A proto nelituji času ani energie, protože to je práce, která má smysl.

Co dělám rád? Cestuji. V srdci mám především hory, ale nepohrdnu ani teplem a mořem. Miluji historii. Když jsem byl mladší, šermoval jsem. A šerm spojil všechny mé záliby dohromady. Mohl jsem pobývat na mnoha hradech a zámcích. Zkusit si žít životem jejich dávných majitelů a kochat se okolní krajinou. 

A co je v mém životě důležité? Tedy spíš kdo…. jsem otec … mám báječnou dceru. A světe div se nebo nediv, jsem už i děda a moje malá vnučka je sluníčkem v mém životě. 

Miroslav Valha
bottom of page